Czy musisz płacić za oprawę graficzną swojego bloga lub strony www? O bezpłatnych szablonach/skórkach i czy warto z nich korzystać

czy musisz płacić za oprawę graficzną swojego serwisu?

Wszyscy chcielibyśmy stworzyć jak najlepszej jakości stronę internetową lub bloga. Wspaniale byłoby też, gdyby móc dostać taki serwis w dobrej cenie. Jednak zwykle wysoka jakość nie kojarzy nam się z niskimi cenami. Uważamy, że jeśli chcemy stworzyć np. profesjonalnego bloga, musimy zapłacić za oprawę graficzną – tylko wtedy będzie ona odpowiedniej jakości. W tym artykule pokażę Ci jednak, że można stworzyć elegancki serwis bez płacenia za skórkę/szablon.

Płatne szablony – dopracowane i z wieloma funkcjonalnościami

Nie chcę w tym tekście przekonywać Cię, że kupowanie płatnych szablonów jest stratą pieniędzy, bo tak nie jest.

Choć zdarzyło mi się kupić skórkę, która miała mniej funkcjonalności niż niejedna bezpłatna, to z reguły dostajemy to, za co płacimy – możliwość zbudowania dobrze wyglądającej strony.

Musisz jednak wiedzieć o jednej rzeczy: to, że szablon oferuje dużo funkcjonalności wcale nie oznacza, że wykorzystasz je na swoim blogu czy stronie www. Możesz połowy z nich po prostu nie potrzebować.

Zastępujemy płatne skórki bezpłatnymi – czy to ma sens?

Jeśli potrzebujesz stworzyć prosty serwis (mniej ważne, czy to blog czy strona www), i określisz, jakie dokładnie funkcjonalności chciałbyś na nim mieć, może się okazać, że bezpłatny motyw (skórka) jest w zupełności wystarczający. Nie musi on mieć wszystkich funkcji jakie są Ci potrzebne – dodatki do stron (również bezpłatne) można także doinstalować osobno.

Okazuje się nagle, że szablon, który tak Ci się podobał, można zastąpić innym, bezpłatnym, ale uzyskać taki sam lub podobny efekt końcowy.

Dodatkowy plus używania bezpłatnych szablonów jest taki, że są one „lżejsze” – mniej obciążają stronę, przez co szybciej się ona ładuje. A internauci, tak samo jak wyszukiwarka Google, cenią szybkie strony.

Przykłady blogów i stron na szablonach

Zerknij na te przykłady blogów i stron, które zostały zbudowane na bazie bezpłatnych motywów:

bezplatna-skorka-activello bezplatna-skorka-allegiant bezplatna-skorka-brilliance

Czy one są nieestetyczne? Czy sprawiają wrażenie nieprofesjonalnych? Oczywiście, że nie! Gdybym je wymieszał z płatnymi skórkami, zapewne trudno byłoby odróżnić jedne od drugich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *